www.chiptimeresults.com
SOUTH PEEL INVITATIONAL CROSS COUNTRY RACE
Erindale Park Mississauga, Ontario
Thursday May 18, 2017
Boys Grade 8 Teams
Place Points   Team Name               (Average Time  Total Time)
----- ------- -----------------        ----------------------------

  1.    31  Hillcrest                     (  11:14    44:55)
========================================
  1      1  Lucas Machowski          10:31
  2      5  Isaac Kashino            11:05
  3     12  Eric Bruce               11:38
  4     13  Jadon Anderson           11:41
  5   ( 26) Jason Ghirardo           12:24
  6   ( 36) Conrad Jasionowski       12:40

  2.    41  Glenhaven                     (  11:33    46:11)
========================================
  1      3  Alex 84                  10:55
  2      8  Yamen 87                 11:31
  3     11  Touki 87                 11:38
  4     19  Tehami 82                12:07
  5   ( 23) Zain 87                  12:19
  6   ( 25) Ryan 87                  12:23

  3.   101  TOMKEN                        (  12:08    48:31)
========================================
  1      6  Rami Younis              11:12
  2     10  Akmal Nurachman          11:32
  3     39  Aryan Suvarna            12:49
  4     46  Tyler Currie             12:58
  5   ( 49) Tai Li                   13:00
  6   ( 59) Brett Yang               13:08

  4.   131  Camilla Road                  (  12:28    49:50)
========================================
  1     15  Taran Gill               11:44
  2     21  Austin Biju              12:14
  3     32  Anas Zehour              12:34
  4     63  Chernor Jalloh           13:18
  5   ( 79) Idris Sirsi              13:39
  6   ( 82) Omar Keblawi             13:43

  5.   137  Queen Elizabeth               (  12:39    50:33)
========================================
  1     29  Arham Azeem              12:30
  2     33  Darsh Mehta              12:34
  3     37  Hadee Jehangeer          12:41
  4     38  Alex Dellio-Portieles    12:48
  5   ( 57) Ben Vasquez              13:06
  6   ( 91) Hamzah Waleed            13:59

  6.   169  Lisgar Middle School          (  12:45    50:59)
========================================
  1     17  Brandon Stein            11:59
  2     22   Abuzour                 12:16
  3     45  Nicholas D'Abadie        12:58
  4     85  Patrick Perriel          13:46
  5   ( 94) Nathan Kanthasamy        14:01

  7.   178  FAIRWIND                      (  12:52    51:27)
========================================
  1     28  Elyamany Mohamed         12:27
  2     35  Quereshi Ahmer           12:40
  3     53  Malik Habib              13:05
  4     62  Malik Saad               13:15
  5   ( 76) Goswami Harmit           13:36
  6   ( 77) Patel Manush             13:37

  8.   189  Homelands SPS                 (  12:56    51:42)
========================================
  1     31  Randy Ding               12:31
  2     47  Mitchell Fox             12:59
  3     55  Daniel Eng               13:06
  4     56  Michael Qian             13:06
  5   ( 72) Tyler Fourie             13:31
  6   ( 84) Ryan Hu                  13:46

  9.   229  Hazel McCallion Sr. P.S.      (  12:58    51:49)
========================================
  1      4  Kamran Tejumola          11:00
  2     66  Tao Ming Huang           13:23
  3     70  Shriyan Mistry           13:30
  4     89  Tai Huynh                13:56
  5   (133) Wilson Chou              15:21

 10.   234  Fallingbrook Middle School    (  13:12    52:48)
========================================
  1     24  Ayub Mohammed            12:22
  2     61  Newton Chou              13:14
  3     74  Rishab Udiaver           13:36
  4     75  Ben Herfray              13:36
  5   (111) Taha Waqas               14:31
  6   (156) Jerry Chen               17:47

 11.   288  Dolphin                       (  15:27  1:01:45)
========================================
  1      2  Dylan Bibic              10:55
  2     41  Nathan Guzman            12:54
  3     83  Umer Ali                 13:45
  4    162  Lex Richardson           24:11

 12.   292  The Woodlands                 (  13:34    54:15)
========================================
  1     42  Syed Quadri              12:56
  2     73  Abdelrahman Azab         13:35
  3     87  Kristian Penny           13:47
  4     90  Limuel Frias             13:57
  5   (147) Gaurev Gill              16:41
  6   (154) Mohib Amin               17:46

 13.   362  David Leeder Middle School    (  14:04    56:16)
========================================
  1     44  Sam Cater                12:57
  2     80  Rameez Siddiqui          13:42
  3    109  Rehan Akram              14:25
  4    129  Parth Sunnak             15:12
  5   (136) Saif Siddiqui            15:28
  6   (140) Haider Shah              15:42

 14.   456  Green Glade S.P.              (  14:43    58:51)
========================================
  1     88  Mubashir Ansari          13:53
  2     95  Armaan Jain              14:01
  3    135  Quaidyn Fryer            15:26
  4    138  Bilal Patel              15:31

 15.   456  Allan A. Martin               (  15:28  1:01:51)
========================================
  1     40  Nicholas Buren           12:51
  2    117  Tahsin Tahsinuzzaman     14:43
  3    146  Sangeerthan Kesavan      16:33
  4    153  Thai Ngyuen              17:44
  5   (155) Elias Alexopoules        17:46
  6   (160) Wissan Queshi            21:43