www.chiptimeresults.com
6th Annual Don Olson Classic
Palgrave, Ontario
Saturday September 29, 2018
2.5K Awards
**********************************************************************
FEMALE 8 and UNDER
O'all                                 Net       Class       Gender  Pace
Place  Bib         Name              Time      Placing       Place   /Km     City          Team Name
----- ----- -----------------      ------- ----------------- ----- ----- --------------- -------------
    1   525 Audrey Parkin            11:31 SF-8       1/7       57  4:37                                                 
    2   530 Grace Thomson            12:34 SF-8       2/7       77  5:02                                                 
    3   529 Evelyn Thomson           13:07 SF-8       3/7       86  5:15                                                 
**********************************************************************
MALE 8 and UNDER
O'all                                 Net       Class       Gender  Pace
Place  Bib         Name              Time      Placing       Place   /Km     City          Team Name
----- ----- -----------------      ------- ----------------- ----- ----- --------------- -------------
    1   747 Oscar Taht               11:50 SM-8       1/14      47  4:44                                                 
    2   551 Johnathan Ailles         12:32 SM-8       2/14      55  5:01                                                 
    3   545 Aidan McReelis           12:38 SM-8       3/14      56  5:04                                                 
**********************************************************************
FEMALE 9-10
O'all                                 Net       Class       Gender  Pace
Place  Bib         Name              Time      Placing       Place   /Km     City          Team Name
----- ----- -----------------      ------- ----------------- ----- ----- --------------- -------------
    1   523 Alexandra Mills          10:19 SF9-10     1/26      18  4:08                                                 
    2   538 Alexandra Jackson        10:22 SF9-10     2/26      22  4:09                                                 
    3   528 Chloe Pilz               10:23 SF9-10     3/26      23  4:10                                                 
**********************************************************************
MALE 9-10
O'all                                 Net       Class       Gender  Pace
Place  Bib         Name              Time      Placing       Place   /Km     City          Team Name
----- ----- -----------------      ------- ----------------- ----- ----- --------------- -------------
    1   580 Kenny Champ              10:05 SM9-10     1/9       18  4:02                                                 
    2   531 James Yates              10:30 SM9-10     2/9       26  4:12                                                 
    3   934 Simon Nagy               10:33 SM9-10     3/9       27  4:14                                                 
**********************************************************************
FEMALE 11-12
O'all                                 Net       Class       Gender  Pace
Place  Bib         Name              Time      Placing       Place   /Km     City          Team Name
----- ----- -----------------      ------- ----------------- ----- ----- --------------- -------------
    1   751 Madison McDermott         9:34 SF11-12    1/46       6  3:50                                                 
    2   536 Hanna Hollins             9:41 SF11-12    2/46       8  3:53                                                 
    3   752 Mikayla McDermott         9:43 SF11-12    3/46       9  3:54                                                 
**********************************************************************
MALE 11-12
O'all                                 Net       Class       Gender  Pace
Place  Bib         Name              Time      Placing       Place   /Km     City          Team Name
----- ----- -----------------      ------- ----------------- ----- ----- --------------- -------------
    1   526 Jamie Parkin              9:01 SM11-12    1/30       5  3:37                                                 
    2   575 Noah Nagy                 9:46 SM11-12    2/30       9  3:55                                                 
    3   740 Matthew Luke              9:52 SM11-12    3/30      10  3:57                                                 
**********************************************************************
FEMALE 13-14
O'all                                 Net       Class       Gender  Pace
Place  Bib         Name              Time      Placing       Place   /Km     City          Team Name
----- ----- -----------------      ------- ----------------- ----- ----- --------------- -------------
    1   778 Alex Law                  8:52 SF13-14    1/30       1  3:33                                                 
    2   589 Kyla Martin               8:56 SF13-14    2/30       2  3:35                                                 
    3   750 Hannah McIntyre           9:25 SF13-14    3/30       3  3:46                                                 
**********************************************************************
FEMALE 13-14
O'all                                 Net       Class       Gender  Pace
Place  Bib         Name              Time      Placing       Place   /Km     City          Team Name
----- ----- -----------------      ------- ----------------- ----- ----- --------------- -------------
    1   715 Kamran Brar               8:22 SM13-14    1/21       1  3:21                                                 
    2   753 Erik Unger                8:23 SM13-14    2/21       2  3:21                                                 
    3   736 Jack Lehto                8:50 SM13-14    3/21       3  3:32